افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی سرو باحضور وزیر راه شهرسازی

افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی سرو با حضور وزیر راه شهرسازی

با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای سالن مسافری پایانه مرزی سرو به بهره برداری رسید.

​به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی سرو و در ارتباط ویدئو کنفرانس با مدیران ادارات کل راهداری سراسر کشور با قدردانی از تلاش‌های کارکنان مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: عملکرد کیفی‌تر و متعهدانه‌تر شما باعث افزایش حس امنیت و رضایتمندی مردم می شود‌.

محمد اسلامی گفت: در شرایط بحرانی کرونا، وزارت راه و شهرسازی درقالب کمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت کرونا، تعهد دارد که پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاهها، بنادر، پایانه ها را رعایت و کنترل کند.
وی با اشاره به مسیر دسترسی به پایانه مرزی سرو افزود: اتوبان ارومیه _سرو کامل شده و تا پایان مهر  ماه باقی مانده مسیر نیز تکمیل می‌شود‌.
وی با بیان اینکه در گذشته ارتباطات مرزی صرفاً در پایانه بازرگان خلاصه می‌شد، ادامه داد: امروز در پایانه‌های مرزی تمرچین پیرانشهر، سرو در ارومیه، رازی خوی و پلدشت شاهد توسعه تبادلات هستیم، توسعه این پایانه برخی پایان یافته و برخی چون رازی هم از پیشرفت خوبی برخوردار است.
اسلامی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی، یکی از استان‌های مهم مرزی کشور به ویژه در خصوص تبادل تجاری به ویژه با کشورهای همسایه است، گفت: تکلیف مهم وزارت راه و شهرسازی، توسعه زیرساختی مسیر و پایانه‌های مرزی در این خصوص است که اقدامات بسیاری در این زمینه انجام داده‌ایم.
ارسلان شکری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: استان آذربایجان‌غربی با بیش از سه میلیون نفر جمعیت با ۱۲ هزار کیلومتر شبکه راه و ۹۶۱ کیلومتر میله مرزی، پنج مرز فعال را در خود جای داده است.
وی با بیان اینکه رتبه یک تا سه ترانزیت کشور مربوط به آذربایجان غربی است، افزود: ۱۰ تا ۱۱ درصد ترانزیت کشور از پنج مرز استان انجام می شود.
شکری اعلام کرد: سالانه چهار میلیون تن کالا به صورت ترانزیت، صادرات و  واردات و پنج میلیون نفر مسافر   از مرزهای استان آذربایجان غربی جابجا می شود.​
مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: مرزهای زمینی این استان دارای موقعیت مناسب برای مواقع بحرانی در بنادر جنوب است و حدود ۶۷ درصد واردات و ۲۶ درصد صادرات کشور از مرزهای استان انجام می شود.
در ادامه این مراسم از کسانی که در  ساخت این  پروژه مشارکت داشتند  تقدیر شد.
گفتنی است، احداث سالن مسافری پایانه مرزی سرو با زیربنای بیش از چهارهزارمترمربع از سال ۹۵ آغاز شده بود و با صرف اعتبار ۳۵میلیارد تومان امروز بهره برداری از آن بصورت رسمی انجام شد.
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید