کاهش ۹۰ درصدی صادرات ایران به ترکیه/ معطلی یک هفته‌ای کامیون‌ها در مرز بازرگان
کاهش ۹۰ درصدی صادرات ایران به ترکیه

کاهش ۹۰ درصدی صادرات ایران به ترکیه/ معطلی یک هفته‌ای کامیون‌ها در مرز بازرگان

 

رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه اظهار کرد: متاسفانه شیوع بیماری کرونا باعث کاهش 90 درصدی صادرات ایران به ترکیه شد وگرنه دلیلی دیگری برای این افت نمی‌توان بیان کرد.

مهرداد سعادت در مورد آخرین وضعیت تجارت و صادرات ایران و ترکیه اظهار داشت: خوشبختانه پس از بازگشایی مجدد مرزها، شاهد افزایش شدید تجارت دو کشور هستیم و بازرگانان سعی می‌کنند تا کاهش حجم تجارت 4 ماه ناشی از کرونا را جبران کنند، از همین روی در حال حاضر شاهد تشکیل صف‌های طولانی برای ورود کامیون‌ها به ترکیه هستیم.

وی ادامه داد: این ترافیک آزاردهنده باعث شد تا مذاکراتی با طرف ترک داشته باشیم و پیشنهاد افزایش تعداد ساعات کاری گمرک را ارائه دادیم تا سرعت تجارت افزایش یابد. این شرایط باعث شده تا کامیون‌های ما در مرز بازرگان برای ورود به ترکیه یک هفته در صف باشند.

رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در تاثیر کرونا بر حجم تجارت دو کشور گفت: متاسفانه شیوع این بیماری باعث کاهش 90 درصدی صادرات ایران به ترکیه در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شده است، وگرنه دلیلی دیگری برای این افت نمی‌توان بیان کرد. اما در حال حاضر هیچ مشکلی در این روند وجود ندارد.

سعادت با بیان اینکه رسالت اتاق مشترک ایران و ترکیه جذب سرمایه‌گذاری در ایران است، افزود: باید توجه داشت که بخش مسکن ترکیه در 15 سال گذشته نزدیک به 35 درصد بازدهی داشته است که در مقایسه با ایران اصلا توجیه اقتصادی ندارد. بنابراین ما به هیچ وجه سرمایه گذاری در بخش مسکن ترکیه را توصیه نمی‌کنیم چون این میزان بازدهی را می‌توان در دو یا سه ماه در تهران بدست آورد.

منبع: https://www.ilna.news

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید